תפריט ניווט מהיר
משרד עו"ד ונוטריון בחיפה - דנה שביט
אשמח לעזור בכל שאלה

עבר פלילי

אדם בעל עבר פלילי הוא אדם שמיוחסות לו עבירות פליליות שהורשע בהם בבית המשפט. המונח "עבר פלילי" אינו מינוח חוקי ואין עושים בו שימוש במסגרת החוק. כך או כך אדם בעל עבר פלילי המבקש לנקות את עברו זה יכול לנקוט בכמה וכמה פעולות אפשריות בעזרת עורך דין פלילי המתמחה בתחום זה באופן ספציפי.

משרדנו עוסק מזה שנים רבות במחיקת רישום משטרתי ואף בביטול רישום פלילי במסגרת האפשרויות העומדות בפניכם על פי החוק. משרדנו נחשב לאחד המובילים בתחום זה בארץ, ואנו מגישים בקשות כאלה בכל רחבי המדינה.

עבר פלילי

עבר פלילי לאדם שלא הורשע

המונח עבר פלילי דבק גם באנשים שנגדם נפתחו תיקים פליליים שמעולם לא הגיעו לבית המשפט. מצב זה מתקיים מכיוון שברישום המשטרתי מופיעים כל התיקים שנפתחו לאדם מסוים גם אם נמצא כי אין סיבה להמשך החקירה, וכי התיק נסגר מחוסר ראיות או מחוסר עניין לציבור. הטיפול במקרים אלה יהיה שונה מטיפול במקרים בהם הורשע האדם בבית המשפט בביצוע העבירה ויש לו רישום פלילי.

כיצד מטפלים בביטול תיק משטרה סגור?

על מנת לבטל תיק משטרה סגור, יש להגיש בקשה על מנת לשנות לו את העילה לחוסר אשמה. רק תיק שנסגר מחוסר אשמה מבוטל לחלוטין, ואין לו כל זכר ברישומי המשטרה. אופציה שניה היא לבקש את ביטול התיק מאחר ועבר זמן ההמתנה הרלוונטי לתיק. בקשה כזו מוגשת למטה הארצי של המשטרה. לבגירים זמן ההמתנה הוא 7 שנים לעבירות מסוג פשע וחמש שנים לעבירות מסוג עוון, ואילו לקטינים יהיה זמן ההמתנה בהתאמה 5 ו-3 שנים.

בקשה למחיקת רישום פלילי (שהאדם הורשע בו בבית משפט) ניתן לעשות רק על ידי בקשת חנינה לנשיא המדינה.

משרדנו עומד לשרותכם בכל הנוגע לניקוי עברכם הפלילי בדרכים שנימנו למעלה במקצועיות רבה, ובניסיון של שנים רבות בתחום זה.