תפריט ניווט מהיר
משרד עו"ד ונוטריון בחיפה - דנה שביט
אשמח לעזור בכל שאלה

עבירות מהירות

זהירות, עבירת מהירות לפניך !

עבירות מהירות הן מסוג העבירות השכיחות ביותר בישראל בתחום התעבורה, והן נאכפות על ידי המשטרה בצורה יומיומית על ידי מצלמות מיוחדות ומכשירי מדידה נוספים. רוב האכיפה כיום מתבצעת על ידי מכשיר הממל"ז, מכשיר הדבורה ומצלמה מסוג א-3.

עבירות מהירות

עבירות מהירות הן כאלה מכוח תקנה 54 לתקנות התעבורה המגדירה את המהירות המותרת לנסיעה בחלקי דרך שונים כגון: דרך עירונית, דרך שאינה עירונית ודרך מהירה. רף הענישה בעבירות אלה תלוי במידת החריגה מהמהירות המותרת באותו קטע וסוג הכביש. בדרך עירונית יהיה העונש על נסיעה במהירות החורגת מהמהירות המותרת עד 30 קמ"ש קנס כספי ונקודות (מעל 21 קמ"ר מהמותר). נסיעה גבוהה מ 30 קמ"ש באותו הקטע תוביל להזמנה לבית משפט. בדרך שאינה עירונית נסיעה ב 40 קמ"ש מעל המהירות המותרת תוביל לקנס כספי ולנקודות (מעל 26 קמ"ר) ונסיעה מעל 40 קמ"ש מהמותר תוביל להזמנה לבית משפט.

התייעצו עם עורך דין תעבורה

עבירות מהירות אולי נראות לאחדים כעבירות קלות ולא מהותיות, אבל בפועל יש להתייחס אליהן בחומרה, ולהתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום התעבורה. משרדנו ימליץ לכם אודות המשך ההתנהלות על פי הדו"ח שקיבלתם, וחשוב לדעת כי תשלום קנס מהווה הודאה בעבירה המיוחסת לכם. במידה ואתם בטוחים כי לא בצעתם את העבירה או שלחילופין, נהג אדם אחר ברכב שלכם בעת ביצוע העבירה, עליכם לפנות לייעוץ משפטי לפני תשלום הקנס. בנוסף לפעולות אלה אנו במשרד בודקות האם הפעלת המכשיר הייתה תקינה, והאם פעולות השוטר היו על פי הנהלים של המשטרה וכדומה. גם צבירת ניקוד יכולה להיות עניין לא נעים שבעקבותיו ניתן יהיה לשלול את רישיונכם ותזומנו לקורסים שונים וכדומה.

משרד עו"ד דנה שביט ידאג לבדיקת כל חומר הראיות והדו"ח המשטרתי על
מנת לנסות ולמזער את הנזק העלול להיגרם לכם, ובמקרים
מסויימים עד לביטול הדו"ח לחלוטין! 04-6082252