השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

  סגירת תיק פלילי

  מהו תיק פלילי?

  תיק פלילי הנו מונח כללי ששגור בפי הציבור אך אינו המונח המשפטי הנכון. תיק פלילי יכול להיחשב תיק משטרה שנחקר ונסגר או תיק משפטרה שיש בו די ראיות לשם הגשת כתב אישום, כלומר העמדת האדם לדין פלילי בבית משפט.

  תיק פלילי הוא תיק שנפתח לאדם כתוצאה מחשדות כלפיו לבצוע עבירה פלילית. כאשר מבוצעת עבירה פלילית ונמצא ע"י התביעה כי יש ראיות מספיקות יוגש כתב אישום לבית המשפט. במצב זה , ברוב המכריע של המקרים המדינה באמצעות הפרקליטות או יחידת התביעות של המשטרה, הן אלה שמכינות את כתב האישום ומגישות אותו לבית המשפט המתאים בהתאם לטיב העבירה (במקרים אחרים ולא רבים אדם פרטי יכול להגיש קובלנה פלילית, כלומר כתב אישום כנגד אדם אחר לבית המשפט).

  להבהיר כי ברגע שהוגשה תלונה כנגד אדם בגין בצוע עבירה פלילית נפתח לו תיק במשטרה. עבירות פליליות יכולות להיות בתחומים שונים, בעבירות אלימות קלות עד חמורות, עבירות של פגיעה בביטחון המדינה, עבירות רכוש כגון גניבה, התפרצות לדירה או עסק, עבירות מין וסמים וכיוצא באלה.

  לחץ כאן לפנייה במשרדנו !

  כתב אישום פלילי

  לאחר סיום חקירת המשטרה והגעה למסקנה כי יש די ראיות להעמדת האדם לדין פלילי, יוגש נגדו כתב אישום לבית משפט (שלום או מחוזי בהתאם לסוג העבירה).

  המלצתנו היא לא להמתין ולשכור עו"ד פלילי שינהל עבורכם את ההליך הפלילי. אף אם אתם סבורים כי לא ביצעתם עבירה ובטוחים כי "הצדק יצא לאור", דאגו שעורך דין פלילי יהיה לצידכם.

  עורך דין מנוסה יצלם את חומר החקירה שהתאסף במשטרה, ילמד אותו ויכין את קו ההגנה שלכם. ניתן לטעון טענות מקדמיות שונות שיש בכוחן לבטל את כתב האישום, ניתן לנהל משא ומתן עם התביעה במשטרה לשם תיקון כתב האישום ובכך להביא להקלה בעונש . במידה והנאשם טוען כי לא עשה דבר ומעוניין "להוכיח את חפותו" , הרי שיש לנהל הליך הוכחות. כלומר עדי התביעה יעידו בבית המשפט, לאחר מכן עדי ההגנה ואז בית המשפט יחליט לאיזה צד הוא מאמין. במידה ויעלה ספק במהלך שמיעת העדים באשמת הנאשם, בית המשפט יזכה את הנאשם. במידה ובית המשפט יקבע כי הנאשם ביצע את העבירה, הרי שבשלב הזה בית המשפט ישמע טיעונים לעונש מצד התביעה וההגנה ובהתאם יחליט מה העונש המתאים אשר הולם את העבירה ונסיבות ביצועה כמו גם נסיבותיו האישיות של הנאשם.

  הליך פלילי אינו נושא פשוט, תוצאותיו עשויות להביא למאסרו של האדם, למניעת קבלתו למקומות עבודה ולפגיעה ישירה בחייו האישיים והמשפחתיים.

  לכן ,אין להקל ראש בכך ולוודא כי עו"ד פלילי מנוסה ומקצועי יסייע לכם ויעמוד לצידכם בשעתכם הקשה.

  סגירת תיק רישום פלילי

  המשטרה היא הגוף המקבל את ההחלטה האם לבצע חקירה בנוגע לתיק הפלילי . במקרים שבהם העבירה היא קלה ולאדם אין רקורד פלילי בעברו, הרי קרוב לוודאי שהתיק ייסגר מחוסר עניין לציבור. ישנה עוד אפשרות לסגירת תיק, והיא מחוסר ראיות מספיקות – כשהראיות שאספה המשטרה אינן מספיקות בכדי להביא להרשעתו של החשוד במעשה. אפשרות נוספת והעדיפה מכולן, סגירת תיק מחוסר אשמה . במצב זה לא יישאר כתם בפלט המרשם הפלילי של האדם במשטרת ישראל.

  למעט תיקים שנסגרו מחוסר אשמה או חוסר עבירה שמהם לא נשאר כל זכר ברישומי המשטרה, הגם שתיק חקירה נסגר כנגד חשוד, הוא ימשיך להופיע בפלט המרשם הפלילי של החשוד, המנוהל על ידי המשטרה. (יודגש כי תיק משטרה סגור בגין עבירה מסוג עוון , יבוטל אוטומטית בחלוף 7 שנים. תיק מסוג פשע לא יבוטל אוטומטית. יש להגיש בקשה בחלוף 7 שנים לביטולו)

  בתיק פלילי שנסגר עקב היעדר ראיות או חוסר עניין לציבור ניתן להגיש ערר על עילת סגירת התיק. יש לעשות זאת באמצעות עורך דין פלילי, מנוסה, על מנת שיגיש ערר מקצועי ומנומק, ולאחר בחינת חומר הראיות בתיק, במטרה לשנות את עילת סגירת התיק ולהביא למצב של היעלמותו מפלט המשטרה.

  במידה ואתם זקוקים למחיקת רישום פלילי (תיק שאדם נדון בבית המשפט) או לביטול תיק משטרה סגור, פנו למשרדנו המתמחה בהליכים אלה, ותקבלו את השירות המקצועי והאמין ביותר שניתן לקבל.

  סגירת תיק פלילי עם עו

  סגירת תיק פלילי ע"י עורך דין מומחה

  מאוד לא נעים לסחוב על הגב עבר פלילי, במיוחד כשמדובר באירועים ישנים  או כשמדובר באירוע חד פעמי.

  סגירת תיק פלילי חיונית מאוד לכל אזרח שרוצה לחזור למוטב ובעיקר לאזרחים נורמטיביים שלא נוהגים להתעמת רשויות החוק. עו"ד דנה שביט יודעת מהי חשיבות סגירה של תיק משטרה ולכן מטפלת באכפתיות רבה בכל בקשה כזאת ובמקצועיות

  כיצד מתאפשרת סגירת תיק פלילי?

  • תיק פלילי הוא כל תיק שנפתח לאזרח על עבירה פלילית שהוא נחשד בביצועה. התיקים יכולים להיות בהליכי חקירה זמן רב, ואחר כך לעבור לטיפול משפטי של גורמי התביעה, לכן יש חשיבות רבה לטפל בזה כמה שיותר מוקדם.
  • סגירת תיק פלילי, הכוונה היא, כי החקירה בתיק הסתיימה . כעת על גורמי אכיפת החוק להחליט האם להגיש כתב אישום או לסגור את התיק במשטרה.
  • יש חשיבות שהתיק ייסגר תחילה. כאשר התיק נסגר במשטרה , מעילה של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור, יש על שמכם כתם. עם זאת, ככל שהתיק ייסגר מהר יותר, אתם תוכלו לפעול מהר יותר לניקוי הכתם .
  • אם הוחלט לסגור את תיק המשטרה בעילה של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור, באפשרותכם להגיש ערר על עילת סגירת התיק , כשהמטרה היא לשנות את העילה לחוסר אשמה. במצב כזה שמכם טוהר .
  • ישנו מסלול נוסף לביטול תיק משטרה סגור והוא, בחלוף תקופה מסוימת , להגיש בקשה למטה הארצי של המשטרה, לבטל את הרישום המשטרתי.
  • חשוב לציין , כי ככל שיש יותר תיקי משטרה סגורים , הקושי בביטול הרישומים מתעצם לו.
  • במידה והוחלט להגיש נגדכם כתב אישום ובית המשפט הרשיע אתכם בבצוע העבירה , נכנסתם לקטיגוריה של רישום פלילי.
  • לסיכום, רק תיק שנסגר בעילה של חוסר אשמה, לא מופיע בפלט המרשם הפלילי.

  סגירת תיק פלילי ותיקון העוול שנעשה לכם

  אם אתם חושבים שנגרם לכם עוול או שהגיע הזמן להתחיל מחדש, כדאי לפנות בהקדם לעו"ד פלילי מנוסה שיסייע לכם.

  עו"ד דנה שביט מתמחה בטיפול ברישומים כאלה ותשמח להעמיד לרשותכם את הידע הרב שלה וניסיונה בתחום.

  סגירת תיק פלילי על ידי עורכת דין דנה שביט

  תיק פלילי הוא אחד מהדברים שעלולים להלך מעל ראשנו כעננה שחורה ,ולדבר זה יש השלכות רבות, במיוחד אם מדובר בתיק פלילי לאנשים נורמטיביים ,ללא עבר פלילי. לכן רצוי שבאם נפתח נגדכם תיק מסוג זה, יש לעשות הכל על מנת לסגור אותו. להחלטה באם לפתוח בחקירה פלילית או להגיש כתם אישום כנגד חשוד, יש השלכות מרחיקות לכת, ולכן החלטות אלה כפופות לביקורות של פרקליטות מחוז, היועץ המשפטי לממשלה ואף פרקליט המדינה. לכל מי שמטפל בחקירה יש שיקול דעת נרחב לגבי התנהלות התיק. סגירת תיק פלילי היא לא דבר של מה בכך, ולכן מומלץ לפנות לסיוע של עורך דין, מיד עם תחילת הפרשיה והעלאת החשדות נגדכם, רצוי מאוד עוד בטרם נחקרתם. עורך דין פלילי טוב, יוכל לסיים את הסיפור גם בסגירת התיק הפלילי. משרד עו"ד דנה שביט, הוא מהמובילים בתחום הפלילי עם ניסיון רב שנים.

  מי אחראי על סגירת התיק הפלילי

  סגירת תיק פלילי, תלויה בתוצאות החקירה ובשיקולים נוספים של המשטרה, הפרקליטות ועוד. לסגירת תיק פלילי יש מספר עילות. לאחר שהמשטרה מסיימת את החקירה, היא מעבירה את התיק ליחידת התביעות של המשטרה או לפרקליטות והן מחליטות אם לסגור את התיק. לפרקליטות מועברים התיקים היותר מורכבים ואף חמורים. בין הסיבות לסגירת תיק: חוסר אשמה, חוסר ראיות, סגירת תיק בטיפול מותנה, וסגירת תיק בהסדר. לעיתים רחוקות תיק נסגר בכך שהנאשם אינו בר עונשין. האידיאלי עבור החשוד או הנאשם, זו סגירת תיק מחוסר אשמה, לעילת סגירה זו יש משמעות רבה, משום שמוכרז באופן רשמי כי החשוד אינו אשם. סגירת תיק מחוסר ראיות, משמעותה שלא היו מספיק ראיות להעמדה לדין, והדבר מטיל צל על החשוד כי הוא לא נוקה מחשד. יש גם את חוסר העניין לציבור, המהווה גם עילת סגירה, ומעיד כי כלל הנסיבות לא מובילות לפלילים. מי שמוסמך לסגור תיק זה, הוא קצין משטרה אשר דרגתו מפקד ומעלה.

  סגירת תיק רק עם עו"ד פלילי

  חשוב מאוד להבין ולדעת, כי כל תיק יכול להסתיים בהרשעה פלילית ולא ייסגר. לכן חשוב מאוד כבר עם תחילת המעורבות בחשד לפלילים, לפנות לייעוץ של עו"ד פלילי מוסמך, שידע איך לכוון אותך נכון כבר לפני החקירה. חקירה נכונה, עלולה לחסוך ממך הרבה בהמשך. פנו כבר היום אל עו"ד דנה שביט בעלת ניסיון של מעל ל 20 שנה בתחום הפלילי, בעברה עבדה בתביעות ושימשה כקצינת משטרה, ולכן היא בעלת ידע וניסיון רב בסגירת תיקים פליליים.

  סגירת תיק פלילי במשטרה

  סגירת תיק פלילי הינו הליך מנהלי המתבצע לאחר חקירה משטרתית בחשד לעבירה פלילית. סגירת תיק פלילי הינה הפסקה או סיום חקירה משטרתית ללא העמדה לדין של החשוד בפלילים. ישנם שני מצבים בהם מתאפשרת סגירת תיק פלילי והן: המצב הראשון הוא כאשר יש חוסר ראיות בתיק ומשום כך לא ניתן להרשיע את החשוד בעבירות המיוחסות אליו. המצב השני הוא כאשר הנסיבות אינן מתאימות להעמדה לדין. כלומר, למרות שישנן ראיות נגד החשוד, היעדר חומרה יתירה , נסיבות העבירה ואישיותו של החשוד מצדיקים את הפסקת ההליך הפלילי נגדו . עורכת הדין דנה שביט ששימשה בעברה כקצינת משטרה ותובעת פלילית הינה בעלת ותק של למעלה מ – 20 שנים במהלכן נלחמה ללא פשרות עבור לקוחותיה ,בתיקים פליליים מורכבים , בהם השיגה תוצאות מעולות עבור לקוחותיה .

  מצבים בהם ניתן לסגור תיק פלילי

  עם סיום החקירה מועבר חומר החקירה אל התביעה והיא מחליט האם התיק איננו מתאים בנסיבותיו להעמדה לדין, במידה וזה המצב, הרי שניתן יהיה לסגור תיק פלילי זה כנגד החשוד. מלבד עניין זה בו נסגר התיק הפלילי כנגד החשוד, ישנם מצבים נוספים בהם ניתן לסגור תיק פלילי ועליהן נעמוד כרגע בנקודות הבאות:

  • ישנם שני מקרים בהם נסגר תיק פלילי כנגד אדם החשוד בפלילים והן, כאשר במקרה הראשון ישנו חוסר ראיות או היעדר ראיות מספיקות בכדי להביא להרשעתו של אדם, והמקרה הנוסף הוא כאשר נסיבות המקרה אינן מתאימות להעמידה לדין כפי שצוין לעיל.
  • העדר אשמה, הוא מצב לפיו אין ראיות כלל כנגד החשוד .
  • תיק שנסגר בעילה של חוסר אשמה לא יירשם בפלט המרשם הפלילי של משטרת ישראל.

  חשיבות סגירת התיק הפלילי

  סגירת תיק פלילי הינה בעלת חשיבות מכרעת לעתידו של אדם. כל אדם שנחקר תחת אזהרה ונפתח לו תיק משטרה רצוי כי  יחתור לביטול הרישום המשטרתי. סיכויי ההצלחה לביטול רישום משטרתי גבוהים יותר כאשר עו"ד פלילי המתמחה בנושא זה יפעל עבור האדם הרלוונטי.

  עורכת הדין דנה שביט הינה קצינת משטרה בעברה ותובעת פלילית פועלת מזה – 20 שנים כעורכת דין מצליחה, במהלכן רכשה את ניסיונה המשפטי ,שיטות העבודה ודרכי החשיבה במשטרה, אשר משמשים לה ככלי עבודה.

  עו"ד דנה שביט ייצגה נאשמים בבתי המשפט בארץ תוך כדי התנהלות מקצועית נכונה מול גורמי אכיפת החוק. במצבים שכאלה אתם צרכים את הפרקליטה הטובה ביותר שתפעל למענכם ללא פשרות תוך כדי מתן מענה  במהירות וביעילות. פנו כבר עכשיו למשרד עורכת הדין ונוטריון דנה שביט.


  מוזמנים לשתף את הכתבה

  לייעוץ ראשוני

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם

   לייעוץ ראשוני
   השאירו פרטים ונחזור בהקדם

    חברה מקצועית לקידום אתרים חברה מקצועית לקידום אתרים
    דילוג לתוכן