השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

מחיקת רישום משטרתי

זקוק למחיקה או ביטול רישום משטרתי?

פנה עכשיו לקבלת ייצוג מקצועי

עורכת הדין דנה שביט, מומחית לדין הפלילי וקצינת משטרה לשעבר, בעלת רקורד מוכח של הצלחות בביטול רישום משטרתי (ביטול תיק משטרה סגור).

על מנת לבטל רישום משטרתי יש להבין תחילה מהו רישום כזה ומה חשיבותו. רישום משטרתי מתבצע כשנפתח תיק במשטרה נגד אדם בגין חשד לביצוע עבירה פלילית כלשהי. רישום משטרתי כולל ,בין היתר, רישום תיקי משטרה סגורים ותיקי משטרה המצויים בהליכי חקירה.

ביטול רישום משטרתי – מחיקת רישום משטרתי

במידה ותיק החקירה המשטרתי נסגר בעילה של "אין עניין לציבור" או "חוסר ראיות" ( כלומר לא הוגש כתב אישום לבית משפט).

יישאר התיק בגדר רישום משטרתי בלבד, כך גם לגבי תיק משטרה שהוגש בגינו כתב אישום , אף זאת רק עד שתתקבל החלטת בית המשפט בגינו.

 • אם בית המשפט ירשיע את הנאשם – רישום התיק יעבור לקטגוריה המכונה רישום פלילי.
 • אם בית המשפט יזכה את הנאשם – רישום התיק יבוטל לחלוטין מפלט המרשם הפלילי של המשטרה.

חשוב לזכור כי רישום משטרתי כולל בין היתר, את התיקים שנפתחו כנגד האדם וטרם התקבלה חלטת בית המשפט בעניינם וכן תיקים שנסגרו במשטרה בעילה של "אין עניין לציבור" או "חוסר ראיות" (כלומר תיקים שלא הוגש בגינם כתב אישום לבית המשפט) , ואילו רישום פלילי מתייחס לתיקים שנדונו בבית המשפט ובית המשפט קבע כי האדם ביצע את העבירה שיוחסה לו בכתב האישום.

משרדנו מתמחה בהגשת בקשות למחיקת (ביטול) רישום משטרתי, וניתן להתייעץ עימנו בכל נושא הקשור לכך ולתחומי הדין הפלילי.

לחץ כאן !

עילות סגירת תיק במשטרה – מחיקה וביטול של רישום משטרתי

תיק משטרה יכול להיסגר ללא הגשת כתב אישום לבית משפט, באחת משלוש העילות הבאות : "אין אשמה", "אין עניין לציבור", "חוסר ראיות".

במצב הראשון של חוסר אשמה, מבוטל התיק לחלוטין, ולא יישאר לו זכר בתיעוד המשטרה. במצב השני והשלישי נשאר תיעוד לכך בפלט המרשם המשטרתי, אך לא ברישום הפלילי.

ביטול רישום משטרתי, כיצד?

ישנן 2 אפשרויות לביטול רישום משטרתי:

 1. הגשת ערר על עילת סגירת התיק תוך 30 ימים מרגע קבלת ההודעה על סגירת תיק המשטרה (ניתן לקבל אורכה של 15 ימים בכפוף להגשת בקשה ). אין להגיש ערר ללא צילום חומר החקירה בתיק. המלצתי היא להימנע משליחת מכתב ליחידת החקירות עם "עודף" מילים שעשוי לפגוע בכם ואולי אף להשלים פעולות חקירה בתיק … התייעצו עם עורך דין פלילי מנוסה , שכרו את שירותיו, שיצלם את התיק , שידבר אתכם על התיק, שיבקש מכם מסמכים כאלה ואחרים במידת הצורך , שיגיש ערר מקצועי על עילת סגירת התיק וידאג להיות בקשר עם המשטרה/תביעה עד לקבלת תוצאות הערר.
 2. אופציה נוספת הנה הגשת בקשה לביטול הרישום המשטרתי למשטרת ישראל. בקשה מסוג זה ניתן להגיש רק בחלוף מספר שנים.

בעבירה מסוג עוון (עבירה שהעונש בחוק הנו עד 3 שנות מאסר), ניתן להגיש בקשה בחלוף 5 שנים מרגע פתיחת התיק.

בחלוף 7 שנים, התיק יתבטל אוטומטית, גם אם לא הגשתם בקשה לביטול הרישום המשטרתי. (בהנחה שמדובר בתיק אחד בעבירה מסוג עוון).

בעבירה מסוג פשע (העונש הקבוע בחוק לעבירת פשע הנו מעל 3 שנות מאסר) ניתן להגיש בקשה לביטול הרישום המשטרתי בחלוף 7 שנים מרגע פתיחת תיק החקירה.

ביחס לקטינים:

תיק משטרה בגין ביצוע עבירה מסוג עוון – בחלוף 3 שנים מיום ביצוע העבירה הנטענת.

תיק משטרה בגין ביצוע עבירה מסוג פשע – בחלוף 5 שנים מיום ביצוע העבירה הנטענת.

המונח מחיקת רישום משטרתי פלילי מתייחס רק לרישומים פליליים במשטרת ישראל, ולא לתיקי משטרה סגורים. שתי הדרכים לביטול רישום משטרתי הן על ידי הגשת ערר ליחידת המשטרה החוקרת אודות עילת הסגירה במטרה לשנותה לחוסר אשמה, או על ידי הגשת בקשה למטה הארצי של המשטרה לביטול תיק משטרה סגור לאחר שחלפו מספר שנים מיום פתיחת התיק.

הדרך הנכונה להתנהל מול המשטרה ומול החוק היא להסתייע בשירותיו של עורך דין פלילי המתמחקה במחיקת תיקים משטרתיים. התקשרו עכשיו אל עו"ד דנה שביט תזכו ליחס מקצועי, אדיב ומיידי: 052-649-8282

פוסטים אחרונים

ביטול רישום משטרתי עם עו"ד דנה שביט

מידע על ביטול רישום משטרתי

אנשים רבים מעוכבים בחייהם בגלל רישום משטרתי כלשהו. אין מדובר בדרך כל בעבריינים, כי אם באנשים נורמטיביים ששמם הוכתם. ביטול רישום משטרתי הוא הכרחי עבורם. כדי לנהל את ההליך שבסופו ניתן יהיה לנקות את נתוניכם במשטרה – מומלץ להיעזר בעורכת הדין הפלילית, דנה שביט, קצינת משטרה לשעבר שיודעת את החוקים ונהלי המשטרה וכיצד להשתמש בהם, כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר מבחינתכם. עו"ד פלילי המתמחה בתחום ביטול רישום משטרתי  ימנע בזבוז זמן יקר מבחינתכם.

מה צריך לדעת על ביטול רישום משטרתי?

 • יש 2 מסלולים לביטול רישום משטרתי. מסלול ראשון הנו ערר על עילת סגירת תיק המשטרה. במילים אחרות, שינוי עילת סגירת תיק המשטרה מחוסר ראיות או עניין לציבור לחוסר אשמה (זו דרך המלך). מסלול שני מחייב עמידה בקריטריון של חלוף הזמן מרגע פתיחת התיק.
 • ישנם קריטריונים לביטול רישום משטרתי במסלול השני,. בקשה במסגרת הליך זה מחייבת עבודה נכונה של עורך דין פלילי שמתמצא בכך ויודע מתי יש להגיש את הבקשה כדי להביא לביטול זה.
 • רישום משטרתי נגרם מפתיחה של תיק משטרה נגד אנשים שנחשדים בביצוע עבירה פלילית כלשהי, לאחר מכן התיק נסגר בעילה של חוסר ראיות או חוסר עניין ציבורי.
 • תיק משטרה שנסגר בעילה של חוסר עניין לציבור או חוסר ראיות, גורר בעקבותיו רישום משטרתי
 • לא יישאר רישום משטרתי רק כאשר התיק נסגר בעילה של חוסר אשמה.
 • תיק חקירה שהוגש בגינו כתב אישום לבית משפט, ונקבע כי האדם ביצע את העבירה או הורשע, ייחשב רישום פלילי ויעבור למאגר המידע של בתי המשפט. זיכוי הנאשם יבטל לחלוטין את הרישום מהמרשם הפלילי של המשטרה.
 • ישנה חשיבות לטפל מהיר ככל האפשר ברישום משטרתי ובמידת האפשר ברישום  פלילי . חשוב שתדעו כי אמנם אין זה חוקי להעביר מידע מהמרשם הפלילי לגופים פרטיים, אבל יש גופים רשמיים המנויים בחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, שכן יכולים לדרוש את המידע הזה ובכך למנוע מכם קבלה לעבודה אצלם.

להיעזר בעורכת דין פלילית

התוצאה הטובה ביותר בכל בקשת ביטול רישום משטרתי מתקבלת כאשר עורכת דין פלילית, מנוסה ומקצועית, מטפלת בכך. עו"ד דנה שביט, שהייתה קצינת משטרה, יודעת בדיוק כיצד לנהל הליך כזה, מהן זכויותיכם וכיצד יש לפעול כדי להבטיח  את התוצאה הטובה ביותר מבחינתכם – אם אתם עומדים, בין היתר,  בתנאי החוק לביטול הרישום. אתם מוזמנים להתייעץ  עם עו"ד דנה שביט.

מחיקת רישום משטרתי עם עו"ד דנה שביט

קצת על הליך מחיקת רישום משטרתי

עו"ד דנה שביט, מכירה את המשטרה מבפנים, עוד מימיה כקצינה. עו"ד דנה שביט יודעת כמה נזק רישום משטרתי גורם לאנשים. על כן היא אף יודעת עד כמה זה קריטי לטפל בכך ולפעול לצורך מחיקת רישום משטרתי. לצד סיוע בתחום זה, עו"ד דנה שביט תסייע לכם אף במקרים נוספים כדוגמת טיפול במגוון סוגי עבירות, מחיקת רישום פלילי, סגירת תיקי משטרה וכן הלאה – תוך מענה מהיר, מקצועי, יעיל ואישי.

מה חשוב לדעת על מחיקת רישום משטרתי?

 • רישום משטרתי אינו רישום פלילי. זה רישום במאגר המשטרה שמציין כי ייתכן וביצעתם עבירה. הרישום יתבצע גם אם לא הוגש נגדכם כתב האישום.
 • הרישום כולל סגירת תיק בגלל חוסר עניין לציבור או חוסר ראיות, כפי ששומעים רבות בתקשורת. רישום משטרתי עשויי להישאר ללא הגבלת זמן ,בפלט המשטרה שלכם.
 • כדי לבטל רישום משטרתי חובה לעבוד עם עורך דין מנוסה בתחום. משום שרק בעל מקצוע מנוסה יודע באיזה מסלול לפעול כדי להביא לביטול הרישום המשטרתי.
 • יש קריטריונים שונים לביטול רישום משטרתי ויש שני מסלולים לכך. לעיתים מסלול אחד חסום, בשל נתון כזה או אחר, ואז יש לפעול במסלול אחר. ביצוע פעולה במסלול הלא נכון, תגרום לבזבוז זמן מיותר ולקבלת תשובה שלילית. לכן מומלץ לקבל ייעוץ בנושא זה אצל עורך דין פלילי.

היעזרו בייעוץ משפטי רלוונטי

לא נעים לדעת או לגלות שיש נגדכם רישום משטרתי, גם אם ברור לכם שאינכם אשמים. כדי לנהל את התיק וכדי לפעול באופן המיטבי לביטול רישום משטרתי, יש לפנות לעורך דין פלילי המנוסה בתחום.

עו"ד דנה שביט הייתה קצינת משטרה, והיא בעלת וותק של כעשרים שנים. הניסון הרב של עו"ד שביט, יש בו כדי לעזור לכם במשימה של מחיקת רישום פלילי. אין ספק, מענה מקצועי ומרשים זה יוביל במדויק לכדי התוצאה הרצויה.


מוזמנים לשתף את הכתבה

לייעוץ ראשוני

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לייעוץ ראשוני

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

חברה מקצועית לקידום אתרים חברה מקצועית לקידום אתרים