השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

מחיקת רישום משטרתי

תוכן עניינים

זקוק למחיקה או ביטול רישום משטרתי?

פנה עכשיו לקבלת ייצוג מקצועי

עורכת הדין דנה שביט, מומחית לדין הפלילי וקצינת משטרה לשעבר, בעלת רקורד מוכח של הצלחות בביטול רישום משטרתי (ביטול תיק משטרה סגור).

על מנת לבטל רישום משטרתי יש להבין תחילה מהו רישום כזה ומה חשיבותו. רישום משטרתי מתבצע כשנפתח תיק במשטרה נגד אדם בגין חשד לביצוע עבירה פלילית כלשהי. רישום משטרתי כולל ,בין היתר, רישום תיקי משטרה סגורים ותיקי משטרה המצויים בהליכי חקירה.

ביטול רישום משטרתי – מחיקת רישום משטרתי

במידה ותיק החקירה המשטרתי נסגר בעילה של "אין עניין לציבור" או "חוסר ראיות" ( כלומר לא הוגש כתב אישום לבית משפט).

יישאר התיק בגדר רישום משטרתי בלבד, כך גם לגבי תיק משטרה שהוגש בגינו כתב אישום , אף זאת רק עד שתתקבל החלטת בית המשפט בגינו.

 • אם בית המשפט ירשיע את הנאשם – רישום התיק יעבור לקטגוריה המכונה רישום פלילי.
 • אם בית המשפט יזכה את הנאשם – רישום התיק יבוטל לחלוטין מפלט המרשם הפלילי של המשטרה.

חשוב לזכור כי רישום משטרתי כולל בין היתר, את התיקים שנפתחו כנגד האדם וטרם התקבלה חלטת בית המשפט בעניינם וכן תיקים שנסגרו במשטרה בעילה של "אין עניין לציבור" או "חוסר ראיות" (כלומר תיקים שלא הוגש בגינם כתב אישום לבית המשפט) , ואילו רישום פלילי מתייחס לתיקים שנדונו בבית המשפט ובית המשפט קבע כי האדם ביצע את העבירה שיוחסה לו בכתב האישום.

משרדנו מתמחה בהגשת בקשות למחיקת (ביטול) רישום משטרתי, וניתן להתייעץ עימנו בכל נושא הקשור לכך ולתחומי הדין הפלילי.

לחץ כאן !

עילות סגירת תיק במשטרה – מחיקה וביטול של רישום משטרתי

תיק משטרה יכול להיסגר ללא הגשת כתב אישום לבית משפט, באחת משלוש העילות הבאות : "אין אשמה", "אין עניין לציבור", "חוסר ראיות".

במצב הראשון של חוסר אשמה, מבוטל התיק לחלוטין, ולא יישאר לו זכר בתיעוד המשטרה. במצב השני והשלישי נשאר תיעוד לכך בפלט המרשם המשטרתי, אך לא ברישום הפלילי.

ביטול רישום משטרתי, כיצד?

ישנן 2 אפשרויות לביטול רישום משטרתי:

 1. הגשת ערר על עילת סגירת התיק תוך 30 ימים מרגע קבלת ההודעה על סגירת תיק המשטרה (ניתן לקבל אורכה של 15 ימים בכפוף להגשת בקשה ). אין להגיש ערר ללא צילום חומר החקירה בתיק. המלצתי היא להימנע משליחת מכתב ליחידת החקירות עם "עודף" מילים שעשוי לפגוע בכם ואולי אף להשלים פעולות חקירה בתיק … התייעצו עם עורך דין פלילי מנוסה , שכרו את שירותיו, שיצלם את התיק , שידבר אתכם על התיק, שיבקש מכם מסמכים כאלה ואחרים במידת הצורך , שיגיש ערר מקצועי על עילת סגירת התיק וידאג להיות בקשר עם המשטרה/תביעה עד לקבלת תוצאות הערר.
 2. אופציה נוספת הנה הגשת בקשה לביטול הרישום המשטרתי למשטרת ישראל. בקשה מסוג זה ניתן להגיש רק בחלוף מספר שנים.

בעבירה מסוג עוון (עבירה שהעונש בחוק הנו עד 3 שנות מאסר), ניתן להגיש בקשה בחלוף 5 שנים מרגע פתיחת התיק.

בחלוף 7 שנים, התיק יתבטל אוטומטית, גם אם לא הגשתם בקשה לביטול הרישום המשטרתי. (בהנחה שמדובר בתיק אחד בעבירה מסוג עוון).

בעבירה מסוג פשע (העונש הקבוע בחוק לעבירת פשע הנו מעל 3 שנות מאסר) ניתן להגיש בקשה לביטול הרישום המשטרתי בחלוף 7 שנים מרגע פתיחת תיק החקירה.

ביחס לקטינים:

תיק משטרה בגין ביצוע עבירה מסוג עוון – בחלוף 3 שנים מיום ביצוע העבירה הנטענת.

תיק משטרה בגין ביצוע עבירה מסוג פשע – בחלוף 5 שנים מיום ביצוע העבירה הנטענת.

המונח מחיקת רישום משטרתי פלילי מתייחס רק לרישומים פליליים במשטרת ישראל, ולא לתיקי משטרה סגורים. שתי הדרכים לביטול רישום משטרתי הן על ידי הגשת ערר ליחידת המשטרה החוקרת אודות עילת הסגירה במטרה לשנותה לחוסר אשמה, או על ידי הגשת בקשה למטה הארצי של המשטרה לביטול תיק משטרה סגור לאחר שחלפו מספר שנים מיום פתיחת התיק.

הדרך הנכונה להתנהל מול המשטרה ומול החוק היא להסתייע בשירותיו של עורך דין פלילי המתמחקה במחיקת תיקים משטרתיים. התקשרו עכשיו אל עו"ד דנה שביט תזכו ליחס מקצועי, אדיב ומיידי: 052-649-8282

פוסטים אחרונים

ביטול רישום משטרתי עם עו

מידע על ביטול רישום משטרתי

אנשים רבים מעוכבים בחייהם בגלל רישום משטרתי כלשהו. אין מדובר בדרך כל בעבריינים, כי אם באנשים נורמטיביים ששמם הוכתם. ביטול רישום משטרתי הוא הכרחי עבורם. כדי לנהל את ההליך שבסופו ניתן יהיה לנקות את נתוניכם במשטרה – מומלץ להיעזר בעורכת הדין הפלילית, דנה שביט, קצינת משטרה לשעבר שיודעת את החוקים ונהלי המשטרה וכיצד להשתמש בהם, כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר מבחינתכם. עו"ד פלילי המתמחה בתחום ביטול רישום משטרתי  ימנע בזבוז זמן יקר מבחינתכם.

מה צריך לדעת על ביטול רישום משטרתי?

 • יש 2 מסלולים לביטול רישום משטרתי. מסלול ראשון הנו ערר על עילת סגירת תיק המשטרה. במילים אחרות, שינוי עילת סגירת תיק המשטרה מחוסר ראיות או עניין לציבור לחוסר אשמה (זו דרך המלך). מסלול שני מחייב עמידה בקריטריון של חלוף הזמן מרגע פתיחת התיק.
 • ישנם קריטריונים לביטול רישום משטרתי במסלול השני,. בקשה במסגרת הליך זה מחייבת עבודה נכונה של עורך דין פלילי שמתמצא בכך ויודע מתי יש להגיש את הבקשה כדי להביא לביטול זה.
 • רישום משטרתי נגרם מפתיחה של תיק משטרה נגד אנשים שנחשדים בביצוע עבירה פלילית כלשהי, לאחר מכן התיק נסגר בעילה של חוסר ראיות או חוסר עניין ציבורי.
 • תיק משטרה שנסגר בעילה של חוסר עניין לציבור או חוסר ראיות, גורר בעקבותיו רישום משטרתי
 • לא יישאר רישום משטרתי רק כאשר התיק נסגר בעילה של חוסר אשמה.
 • תיק חקירה שהוגש בגינו כתב אישום לבית משפט, ונקבע כי האדם ביצע את העבירה או הורשע, ייחשב רישום פלילי ויעבור למאגר המידע של בתי המשפט. זיכוי הנאשם יבטל לחלוטין את הרישום מהמרשם הפלילי של המשטרה.
 • ישנה חשיבות לטפל מהיר ככל האפשר ברישום משטרתי ובמידת האפשר ברישום  פלילי . חשוב שתדעו כי אמנם אין זה חוקי להעביר מידע מהמרשם הפלילי לגופים פרטיים, אבל יש גופים רשמיים המנויים בחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, שכן יכולים לדרוש את המידע הזה ובכך למנוע מכם קבלה לעבודה אצלם.

להיעזר בעורכת דין פלילית

התוצאה הטובה ביותר בכל בקשת ביטול רישום משטרתי מתקבלת כאשר עורכת דין פלילית, מנוסה ומקצועית, מטפלת בכך. עו"ד דנה שביט, שהייתה קצינת משטרה, יודעת בדיוק כיצד לנהל הליך כזה, מהן זכויותיכם וכיצד יש לפעול כדי להבטיח  את התוצאה הטובה ביותר מבחינתכם – אם אתם עומדים, בין היתר,  בתנאי החוק לביטול הרישום. אתם מוזמנים להתייעץ  עם עו"ד דנה שביט.

מחיקת רישום משטרתי עם עו

קצת על הליך מחיקת רישום משטרתי

עו"ד דנה שביט, מכירה את המשטרה מבפנים, עוד מימיה כקצינה. עו"ד דנה שביט יודעת כמה נזק רישום משטרתי גורם לאנשים. על כן היא אף יודעת עד כמה זה קריטי לטפל בכך ולפעול לצורך מחיקת רישום משטרתי. לצד סיוע בתחום זה, עו"ד דנה שביט תסייע לכם אף במקרים נוספים כדוגמת טיפול במגוון סוגי עבירות, מחיקת רישום פלילי, סגירת תיקי משטרה וכן הלאה – תוך מענה מהיר, מקצועי, יעיל ואישי.

מה חשוב לדעת על מחיקת רישום משטרתי?

 • רישום משטרתי אינו רישום פלילי. זה רישום במאגר המשטרה שמציין כי ייתכן וביצעתם עבירה. הרישום יתבצע גם אם לא הוגש נגדכם כתב האישום.
 • הרישום כולל סגירת תיק בגלל חוסר עניין לציבור או חוסר ראיות, כפי ששומעים רבות בתקשורת. רישום משטרתי עשויי להישאר ללא הגבלת זמן ,בפלט המשטרה שלכם.
 • כדי לבטל רישום משטרתי חובה לעבוד עם עורך דין מנוסה בתחום. משום שרק בעל מקצוע מנוסה יודע באיזה מסלול לפעול כדי להביא לביטול הרישום המשטרתי.
 • יש קריטריונים שונים לביטול רישום משטרתי ויש שני מסלולים לכך. לעיתים מסלול אחד חסום, בשל נתון כזה או אחר, ואז יש לפעול במסלול אחר. ביצוע פעולה במסלול הלא נכון, תגרום לבזבוז זמן מיותר ולקבלת תשובה שלילית. לכן מומלץ לקבל ייעוץ בנושא זה אצל עורך דין פלילי.

היעזרו בייעוץ משפטי רלוונטי

לא נעים לדעת או לגלות שיש נגדכם רישום משטרתי, גם אם ברור לכם שאינכם אשמים. כדי לנהל את התיק וכדי לפעול באופן המיטבי לביטול רישום משטרתי, יש לפנות לעורך דין פלילי המנוסה בתחום.

עו"ד דנה שביט הייתה קצינת משטרה, והיא בעלת וותק של כעשרים שנים. הניסון הרב של עו"ד שביט, יש בו כדי לעזור לכם במשימה של מחיקת רישום פלילי. אין ספק, מענה מקצועי ומרשים זה יוביל במדויק לכדי התוצאה הרצויה.

מחיקת רישום פלילי

מחיקת רישום פלילי הינה פעולה שמחייבת עזרת עורך דין פלילי מנוסה. רבים רוצים למחוק רישום זה, והסיבה העיקרית לכך היא על מנת להתקבל למקום עבודה מסוים. מקומות עבודה רבים כיום דורשים מהמועמד תעודת יושר מהמשטרה. כאשר יש לאדם רישום פלילי כלשהו, לא יוכל לקבל את התעודה, המעידה, למעשה, על היעדרו של ביצוע עבירה והדבר יכול להשפיע באופן משמעותי על קבלתו למקום העבודה הרצוי.

הדרך לעשות זאת הינה באמצעות עו"ד מוסמך ומומחה בלבד!

לחץ כאן !

מה ההבדל בין רישום פלילי ומרשם פלילי?

מרשם פלילי הם נתונים של המשטרה בנוגע לכל תיקיו של אדם מסוים במשטרה. מרשם פלילי מכיל את כל התיקים הפליליים של אדם בין אם נדונו בבית משפט, תיקים פתוחים בהווה שנמצאים בהליכי חקירה, תיקים שנסגרו וכאלו שנמחקו בגלל התיישנות או חוסר אשמה. המרשם הפלילי, הלכה למעשה, כוללת בתוכה, הן את הרישום הפלילי והן את המרשם המשטרתי של אותו אדם.

רישום פלילי במשטרה מתייחס אך ורק לתיקים פליליים שהוגשו בגינם כתבי אישום בבית המשפט, ונקבע כי האדם אשם וביצע את העבירה המיוחסת לו.

כיצד מתבצעת מחיקת רישום פלילי?

נשיא המדינה המכהן רשאי מתוקף תפקידו להעניק חנינות במקרה שבו אדם מבקש להביא למחיקת רישומו. אין באפשרות האדם להגיש בקשה לחנינה למשטרה כי לא בסמכותה לטפל בבקשות אלה כלל.

מחיקת רישום פלילי לקטין

כאשר ישנו תיק חקירה כנגד קטין ישנן כמה דרכים בהן הוא יכול להסגר

 1. התיק נסגר כתיק אי תביעה קטין.
 2. התיק נסגר כתיק חקירה פ"א.
 3. התיק מועבר אל גורמי התביעה והם מחליטים האם להגיש כנגדו כתב אישום.

חשוב להדגיש כי במקרה שבו תיק חקירה נסגר מחוסר בראיות או מחוסר עניין לציבור עדיין יהיה רישום של התיק הסגור במרשם הפלילי.

ניתן להביא למחיקת רישום פלילי של קטין או בגיר בהתחשב בדרך בו התיק הסתיים. כלומר, האם הייתה או לא הייתה הרשעה בתיק ובהתחשב בעונש אשר הוטל על הנאשם.

בכל הקשור בקטינים, הרי שאם היה הליך משפטי נגדו וההליך הסתיים בהרשעתו תימחק ההרשעה בסיומה של תקופת ההתיישנות יחדיו עם תקופת המחיקה.

ביטול רישום פלילי עם עורכת דין דנה שביט

משרד עורכי הדין דנה שביט מתמחה בביטול ובמחיקת רישום פלילי עבור לקוחותיו המרוצים.

לייעוץ ותיאום פגישה התקשרו אלינו ותזכו ליחס מקצועי ואדיב: טלפון נייד עורכת דין דנה שביט 052-649-8282

משרדנו נמצא בחיפה והוא מהמובילים והמקצועיים בתחום של מחיקת רישום פלילי. התקשרו אלינו 04-6082252

 

מחיקת רישום פלילי עם עורכת דין דנה שביט

עו"ד למחיקת רישום פלילי

הרישום הפלילי מפריע לכם לעלות על מסלול חיים חדש, כדאי לטפל בו. אם אתם רוצים לסייע לעצמכם, ואינכם מעוניינים שרישום זה יפריע לכם, עליכם לפעול לצורך מחיקת רישום פלילי. עו"ד דנה שביט בעלת ניסיון רב ביותר בתחום זה. עו"ד דנה שביט הייתה בעברה קצינת משטרה, יש לה וותק של כ-20 שנים, היא מתמחה בנושאים אלה. היא יודעת בדיוק עד כמה חשוב להבטיח פלט מרשם פלילי נקי מכל רישום. מעבר לכך, עו"ד דנה שביט תסייע לכם במגוון תחומים נוספים כדוגמת סגירת תיקי משטרה, סיוע בעת קבלת רישיונות לנשיאת נשק, ייצוג נפגעי עבירה וכן הלאה.

למה להיעזר בעורך דין פלילי בשביל מחיקת רישום פלילי?

 • כדי לדעת את החוק בכל הנוגע לרישום פלילי על כל סעיפיו, היעזרו בעורכי דין פליליים, מקצועיים ומנוסים, שיכולים לבחון את המקרה שלכם ולהמליץ על המהלך המשפטי הנכון הבא. למחיקת רישום פלילי יש קריטריונים, יש תקופת התיישנות, יש תקופת מחיקה, ויש צורך כי בעל מקצוע מנוסה יעריך את סיכויי הבקשה שלכם ויפעל באופן המקצועי ביותר, כדי לנסות להבטיח את מחיקת הרישום הפלילי.
 • מי ששירתה במשטרה כקצינה וצברה ניסיון כסניגורית פלילית, יודעת בדיוק מה לומר, למי לומר וכיצד להשתמש בנתונים שלכם לטובתכם.
 • עו"ד דנה שביט הינה בעלת תפיסה אנושית, שרואה בכם לא רק לקוחות אלא בני אדם שיש להם זכויות, רצונות וצרכים, והיא עושה שימוש בניסיונה הרב  למענכם.

הבטיחו לעצמכם ייצוג מקצועי איכותי ומנוסה

כל מי שנזקק לשירותי עורכי דין פליליים, יודע שהחשיבות של תקשורת נכונה משמעותית לא פחות מהמקצועיות שלהם. כשעו"ד דנה שביט עובדת למענכם, בין היתר, על מחיקת הרישום הפלילי, היא רואה לנגד עיניה את הצורך שלכם לחזור למסלול חיים תקין. בכל פעולה שלה, היא שמה לנגד עיניה את לקוחותיה, ופועלת למענם ללא לאות. לצד סיוע בתחום זה, ניתן יהיה לקבל ייעוץ, ליווי וטיפול מקצועי בתחומים משפטיים נוספים. צוות המשרד ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

ביטול רישום פלילי עם עו

הליך ביטול רישום פלילי

בשנים האחרונות רבים יותר מגלים מודעות לבעיה שנקראת מאגרי המידע של משטרת ישראל.

זה קורה גם לטובים ביותר שצריכים ביטול רישום פלילי (שנוצר עקב היתקלות כלשהי עם החוק מבלי שידעו עד כמה זה ישפיע על החיים שלהם). עו"ד דנה שביט מציעה ניסיון רב וידע שחיוני לכל מי שעוסק בביטול רישום משטרתי ומחיקת רישום פלילי.

עו"ד דנה שביט פועלת בנמרצות ובאחריות מקצועית להחזיר את החיים של לקוחותיה למסלולם ולעזור להם  לפתוח דף חדש מבלי שטעויות עבר ירדפו אותם.

מה חשוב לדעת על ביטול רישום פלילי?

 • לכל רישום פלילי (תיק שאדם נשפט בגינו בבית משפט) , יש תקופת התיישנות ולאחריה תקופת מחיקה , אשר בסופה, הרישום הפלילי נמחק מהמאגר. עם זאת, הדבר מצוין בתעודת היושר שלכם וזה אינו נמחק משם.
 • משמעות מחיקת רישום פלילי, היא צמצום משמעותי ביותר של הגופים במדינה, הרשאים להיחשף למידע. לרוב המכריע של האנשים, מחיקת הרישום הפלילי ,פותרת את הבעיה לחלוטין.
 • יש רק כמה גופים רשמיים במדינה, בעיקר ביטחוניים, שרשאים לקבל את המידע בדבר הרישום הפלילי שעל שמכם . עם זאת, למרבה הצער,  ובניגוד לחוק,  מעסיקים מבקשים מכם את המידע , ואתם בחוסר ברירה מעבירים להם את הנתונים. מצב זה מאיים על רבים. נוכח המצב הזה,  רצוי להיות ערניים ומודעים לתקופת ההתיישנות והמחיקה.
 • תעודת היושר היא למעשה פלט משטרה שבו מצוין כל רישום פלילי שיש לכם. טיפול של עו"ד פלילי, מקצועי ומנוסה, בתחום מחיקת רישום פלילי, עשוי להביא למחיקת הרישום הפלילי.
 • תעודת יושר אינה אמורה לשמש תנאי לקבלה לעבודה ולמעשה זה לא חוקי לדרוש אותה בעבודה. רק אם יש לגוף שבו אתם מועסקים זכות לקבל מידע זה מהמאגר המשטרתי, הם יכולים לפנות בעצמם למשטרה ולבקש את המידע .
 • חנינה מהנשיא למעשה מוחקת כל רישום פלילי , אך כפי שצוין לעיל, הרישום יישאר במחשב המשטרה ויישאר חסוי , למעט בפני הגופים הבודדים במדינה שרשאים להיחשף למידע..

להתחיל דף חדש בחיים

אנשים מוטרדים, ובצדק מהמידע שמסתובב במאגרי המידע המשטרתיים. לכן מומלץ לעשות הכול כדי להגן על עצמכם. מחיקת רישום פלילי אפשרית בכפוף לקריטריונים.

עו"ד דנה שביט, תשמח לעזור לכם לפתוח דף חדש בחייכם, כפי שעזרה להרבה מאוד אנשים.

אין סיבה לחיות בחשש ולעכב את ההתקדמות שלכם, כאשר ניתן להימנע מכך.

כאשר מכירים את החוק, את התקנות והנהלים,  הדבר מנוצל לטובתכם, ואת זה עו"ד דנה שביט יודעת לעשות היטב.

 

כיצד מתחיל תהליך של מחיקת רישום פלילי או ביטול תיק סגור במשטרה?

א. רכישת בולי הכנסה בסך 30 ₪ בדואר.

ב. הגעה לתחנת המשטרה, לרשם התחנה , ומבקשים ממנו פלט מרשם פלילי .

ג. מעבירים את הפלט לעיונו של עו"ד פלילי, המתמחה במחיקת רישום פלילי, לבדיקת סיכויי הבקשה.

ד. לאחר קבלת תשובה חיובית בנוגע לסיכויי הבקשה, מעו"ד פלילי, המתמחה בנושא של מחיקת רישום פלילי, מתחילים באיסוף מסמכים, ישיבות עם הלקוח, הכנת הטיעונים המשפטיים הרלוונטיים והגשת הבקשה.


מוזמנים לשתף את הכתבה

לייעוץ ראשוני

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

לייעוץ ראשוני

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

חברה מקצועית לקידום אתרים חברה מקצועית לקידום אתרים