תפריט ניווט מהיר
משרד עו"ד ונוטריון בחיפה - דנה שביט
אשמח לעזור בכל שאלה

האם אני צריך ייצוג עורך דין תעבורה בבית משפט?

בבתי המשפט לתעבורה מתדיינים מדי יום בעבירות תנועה, ועל פסקי דינם ניתן לערער בזכות לבית המשפט המחוזי, אשר בו יועמדו לדין נאשמים בעבירות תנועה חמורות. הגוף התובע אותך לדין מקום בו אתה חשוד בעבירת תעבורה אינו אחר אלא מדינת ישראל – ומשום כך מדובר בהליך פלילי המתנהל בהתאם לפרוצדורה הפלילית וחלים עליו חוק העונשין ודיני המעצרים. למידע נוסף, ולסיוע משפטי מקצועי, פנו אל עורכת הדין דנה שביט.

עורך דין תעבורה בצפון

משפט תעבורה הינו משפט פלילי

נכון שאין חובה על פי חוק להיות מיוצג על ידי עורך דין בבתי המשפט לתעבורה, אלא שעל מנת להתמודד עם טענות התביעה ועם גרסת השוטר, לא די בכך שתגולל את האמת שלך או שתטען כי דברי השוטר חוטאים לאמת, הואיל ואשר אנו נמצאים בבית המשפט לתעבורה ובהינתן שמדובר בהליך פלילי לכל דבר ועניין – הרי שהדברים מורכבים הרבה מעבר לזה. גם אם אתה דבק בגרסתך, סבור שכל הראיות מצדדות בחפותך ואפילו כשאתה בטוח שהשוטר טעה, הרי שלא די באלה כדי להתייצב בגפך מול שופט בית המשפט לתעבורה, לייצג את עצמך ולצלוח את ההליך, ואתה צפוי להתבדות ולמצוא את עצמך ללא רישיון נהיגה למשך תקופה ממושכת, הטלת הגבלות משמעויותיות עליו, פסילתו על תנאי ואף להסתכן בגזירת עונש מאסר בפועל. אופי הדיון בבתי המשפט לתעבורה מורכב ודורש התמחות וניסיון – אל תחפור במו ידיך בור שלא תוכל לצאת ממנו. כדי להתמודד עם האישום המיוחס לך, אתה מוכרח לקבל ייצוג עורך דין תעבורה שיעיין בחומר החקירה, יחקור את השוטר ויעמת אותו עם דבריו בין היתר באמצעות הבאת ראיות שונות – מוקלטות ומצולמות – המבססות את גרסתך.

אל תסתכן ואל תפעל ללא ייצוג עורך דין תעבורה

בענייני תעבורה אין מקום לספק או לסיכונים שמתוצאותיהם אין דרך חזרה, ואתה מוכרח לפנות לעורכת הדין המומחית לתעבורה דנה שביט המופיעה בבתי המשפט לתעבורה באופן קבוע, אשר צברה ניסיון בייצוג בבתי המשפט לתעבורה ותפעל לשמירת רישיון הנהיגה שלך בכיסך, מניעת או הפחתת תקופת הפסילה בפועל או על תנאי, קנסות כבדים ועונשי מאסר בפועל.