השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

  קנסות תעבורה

  קיבלתי דו"ח תנועה – מה עושים ?

  דו"חות תנועה ניתנים על ידי המשטרה בכל יום לאלפי נהגים שעברו עברות תעבורה. המשטרה מטפלת בעבירות תנועה, החל מעבירות קלות של חניה במקום אסור ואי ציות לתמרורים, ועד עבירות חמורות של גרימת נזק או גרימת מוות ברשלנות. חומרת העבירה היא המדד באם תקבל דו"ח תנועה של ברירת קנס, הזמנה למשפט, או כתב אישום בגין עבירות תעבורה חמורות יותר. חומרת העבירה, כמובן, גם תשפיע על חומרת העונש או גובה הקנס שייגזרו.

  כאמור, עבירות חמורות מחייבות זימון לבית המשפט ובמקרים אלה יש להתייעץ עם עורך דין תעבורה ולקבל ייצוג משפטי. וישנן עבירות קלות שיכולות להסתכם בקנסות כספיים קלים בלבד. ביטול דו"חות תנועה לאחר קבלתם הוא רצונם של נהגים רבים בין אם ברצונם לבטל את הקנס הכספי או מזעורו, או מתוך הכחשת העבירה לחלוטין.

  לחץ כאן לבקשת ייעוץ וסיוע משפטי!

  משרדנו מתמחה בתחום התעבורה, ומייצג נהגים בכל עברות התנועה. כאשר מבקש הנהג לבטל דו"ח תנועה יש בידו כמה אפשרויות לעשות זאת:

  • בקשה להישפט – כאשר מקבל הדו"ח סבור שיש טעות ברישום או שלא נעשתה עבירה כלל. את הבקשה יש להגיש תוך 90 יום מקבלת הדו"ח. התיק מועבר לבית משפט, כשהדו"ח משמש ככתב האישום כנגד המבקש, ובבית משפט יתנהל משפטו כולל הבאת ראיות התביעה וההגנה . במידה ויקבל השופט את טענות הנהג יזוכה, והנהג יהיה פטור מתשלום הקנס. במידה וימצא אשם יגזור בית המשפט את דינו ואינו כבול בהטלת העונש המקורי שהוטל עליו. על הכרעת דין זו וגזר הדין הנ"ל ניתן להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי.
  • בקשה לביטול דו"ח – בקשה לביטול דו"ח ניתן להגיש למשטרה תוך 30 יום מיום קבלת הדו"ח, או 60 יום כשמדובר בדו"ח מצולם על ידי מצלמת משטרה. לצורך כך יש להכין תיק משפטי של המסמכים הרלוונטיים, ומכתב המנמק את הבקשה בתוספת הוכחות נדרשות. במקרים אלה יש להיעזר בעורך דין תעבורה המתמחה במציאת ליקויים ברישום הדו"ח, או כשלים בתמרורים ובסימוני הכביש, או ליקויים בחומר הראיות.
  • בקשה להמרה באזהרה – אם מקבל הדו"ח מעוניין לקצר הליכים ללא הגעה לבית המשפט וללא המצאת תיק משפטי, ומסמכים רבים הוא יכול לפנות למשטרה בבקשה להמיר את הדו"ח באזהרה, וזאת במידה ולא עבר עבירה במהלך השנתיים שקדמו לעבירה הנוכחית.

  במשרדנו ניתן ייעוץ וייצוג משפטי בכל אחד מהמקרים הללו

  באופן מקצועי ואמין המושתת על שנים רבות

  של ניסיון בתחום התעבורה – 04-6082252

   פוסטים אחרונים


  מוזמנים לשתף את הכתבה

  לייעוץ ראשוני

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם

   לייעוץ ראשוני

   השאירו פרטים ונחזור בהקדם

    חברה מקצועית לקידום אתרים חברה מקצועית לקידום אתרים