השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

  רישום פלילי

  אנשים רבים מביעים תמיהה כשלפתע הם מגלים כי הרשעה בעבירה של תכנון ובנייה מובילה לרישום פלילי שיש בכוחו למנוע מהם להתקדם בחייהם המקצועיים או בכל תחום אחר הדורש הצגת פלט הרישום הפלילי (בשפת הציבור " תעודת יושר").

  לכן מצאנו לנכון לכתוב מאמר נוסף בעניין זה ולהביע את החשיבות ביצירת קשר עם עו"ד פלילי המתמחה, בין היתר, בתחום של רישום פלילי ותכנון ובנייה, עו"ד פלילי שידע להעניק לכם את הייעוץ המשפטי שיהא בו למנוע מכם פגיעה בעתיד.

  מה הכוונה ב"עבירת תכנון ובנייה"?

  הכוונה הינה פשוטה מאוד. כשאתם בונים פרגולה בביתכם ללא היתר, כשאתם בונים מרפסת ללא היתר או כל בנייה אחרת שבעיניכם נראית מאוד תמימה. בבוא היום כשהמפקח העירוני יבדוק זאת ולא תסירו את המחדל (כלומר את הבנייה הבלתי חוקית) יוגש נגדכם כתב אישום פלילי בעבירת תכנון ובנייה.

  כיצד אנשים נורמטיביים נוהגים בעבירות "פשוטות" אלה?

  הרוב המכריע של הציבור יגיע לבית המשפט, יודה בביצוע העבירה הכה תמימה מבחינתו ושנייה לאחר מכן תופיע הרשעה בפלט הרישום הפלילי.

  ואז יחלפו ימים, שבועות או שנים ספורות ולפתע תגלו כי אותה בנייה תמימה של פרגולה הותירה כתם פלילי על שמכם, כתם שיש בכוחו למנוע קבלתכם, בין היתר, למקומות עבודה .

  חשוב לדעת!!!

  הרשעה בעבירת בנייה שבגינה הוגש לבית המשפט כתב אישום, מחייבת רישום בפלט המרשם הפלילי המתנהל ע"י משטרת ישראל.

  מדובר בעבירה פלילית כמו כל עבירה אחרת (החזקת סכין שלא כדין, תקיפה, התפרצות, עבירות מין, איומים, הסגת גבול וכו').

  נושא חשוב שיש להכירו הוא כי "שינוי פנימי" , כלומר, שינוי שאינו נוגע לצד החיצוני של הבניין, אינו פוגע בחזיתו או במראהו או בשלד של הבניין או ברכוש משותף או בצנרת או ציוד אחר המשרתים גם דירות אחרות, אינו פוגע בזולת ואינו משנה את שטחה של הדירה למעט תוספת של שטח מרפסת שנסגרה כדין או את מספרן של יחידות הדיור, אינו מהווה עבירה עפ"י חוק התכנון והבנייה.

  האם בנייה בלתי חוקית מחייבת הגשת כתב אישום פלילי?

  לא.

  לפני הגשת כתב האישום, מגיעה דרישה מהרשות המנהלית הרלוונטית לתכנון ובנייה להסדיר את היתר הבנייה ו/או להרוס את המבנה שהוקם בבנייה בלתי חוקית, במידה והנושא לא טופל ע"י "העבריין" בזמן שהוקצב לו , רק אז יוגש כתב אישום לבית משפט ויחל משפט פלילי בגין עבירת תכנון בנייה.

  הוגש נגדכם כתב אישום בעבירת תכנון ובנייה?

  אם הוגש נגדכם כתב אישום פלילי בגין ביצוע עבירות בנייה, שכרו מיידית עו"ד פלילי המתמחה , בין היתר, בתחום של תכנון ובנייה וכן בתחום הרישום הפלילי.

  התנהלות לא נכונה עשויה לגרום לכם לנזקים רבים בתחום המקצועי, שכן הרשעה בעבירת בנייה מובילה לרישום פלילי כמו כל עבירה פלילית אחרת .

  עו"ד פלילי מנוסה ומקצועי אשר סיים לימודי משפטים וצבר נסיון מעשי רב, יכול להביא לביטול כתב האישום נגדכם, לאי הרשעתכם בעבירת הבנייה ולחילופין להקלה משמעותית בעונשכם.

  רישום פלילי

  כפי שצוין לעיל, הרשעה בעבירת תכנון ובנייה תגרור בעקבותיה רישום פלילי.

  רישום פלילי זה יישאר בפלט תקופה מינימאלית של 17 שנים (תקופת התיישנות + מחיקה).

  האם הפתגם: המהירות/פזיזות מן השטן, מוכר לכם?

  התנהלות מהירה ו/או פזיזה רק בשל הרצון של האדם הנורמטיבי "לגמור עם העניין / כאב הראש" (זה הנימוק שאנו שומעים מלקוחותינו), סופה פגיעה בכם!!! מניסיוננו הרב ניתן לומר שהפגיעה בוא תבוא!!!

  לסיכום, ביצעת בנייה לא חוקית והוגש נגדך כתב אישום? פנה להתייעצות עם עורך דין פלילי, כדי לבדוק האם במקרה הספציפי, היה מקום להגיש נגדך כתב אישום והאם הרשות שקלה את כלל השיקולים הנדרשים.

  הדרך המדויקת והנכונה למחיקת רישום פלילי

  הדרך למחיקת רישום פלילי הינה באמצעות הגשת בקשת חנינה לנשיא המדינה.

  רק נשיא המדינה רשאי לחון נאשמים שהורשעו במסגרת משפט פלילי.

  בקשת חנינה לנשיא המדינה צריכה להיערך באופן מקצועי ולהכיל את הנימוקים המקצועיים המתאימים בנסיבות המקרה בצירוף מסמכים התומכים בבקשה.

  בקשת חנינה אינה נעתרת בחיוב בקלות, בשל כך ראוי כי עורך דין פלילי מקצועי ייעשה זאת עבורכם.


  מוזמנים לשתף את הכתבה

  לייעוץ ראשוני

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם

   לייעוץ ראשוני
   השאירו פרטים ונחזור בהקדם

    חברה מקצועית לקידום אתרים חברה מקצועית לקידום אתרים
    דילוג לתוכן