השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

  רישום פלילי, מרשם פלילי – מחיקה, כאן ועכשיו!

  קוראים יקרים, חלקכם יודעים וחלקכם עדיין לא, רישום פלילי הנו נושא מורכב ובעל השלכה ישירה על חייכם, לעיתים רק במישור התעסוקתי ולעיתים גם במישור האישי. בטרם נרחיב בנושא המרשם הפלילי / רישום הפלילי, נאבחן עבורכם פעם נוספת, את ההבדל בין " רישום פלילי " ל" מרשם פלילי " .

  אם תעיינו היטב באתרי האינטרנט השונים, לרבות כאלו שבבעלות בעלי מקצוע, לכאורה בתחום, ניתן לראות כי המידע בדבר הנושא של מחיקת רישום פלילי הינו שגוי לחלוטין. ישנו בלבול מוחלט בין רישום פלילי ו – מרשם פלילי באתרי האינטרנט השונים והמרובים!!!

  שכחו את שקראתם במקום אחר, כדי להבהיר את הסוגיה ובכדי שמאמר זה יובן היטב, כמו גם מאמרים אחרים בתחום שמשרדנו הכין עבורכם, קוראינו היקרים.

  להלן, האבחנה בין רישום פלילי ומרשם פלילי:

  רישום פלילי מכיל הלכה למעשה, רק תיקים שהתביעה הגישה בהם כתב אישום ועברו את כור ההיתוך של בית המשפט או בית דין פלילי , קרי , הוגש כתב אישום לבית המשפט המוסמך וניתן גזר דין בתיק הפלילי! מרשם פלילי, הנו פלט המכיל מידע אודות כלל התיקים שנפתחו נגדכם במשטרת ישראל, בין אם התיק נפתח ונסגר, בין אם התיק נפתח ועדיין מצוי בהליכי חקירה פלילית במשטרה , תיקי "אי תביעה " , חנינה, וכן תיקים שנמחקו מפלט הרישום הפלילי .

  מדוע המרשם הפלילי, כה מהותי ובעל השלכה על חיינו?

  במרבית מקומות העבודה, נדרש המועמד להציג בפני המעסיק המראיין, פלט משטרה המכיל את המידע בדבר הרישום הפלילי, בפי הציבור הרחב פלט זה מכונה "תעודת יושר". למען הסר ספק, חל איסור על מעסיק לקבל לידיו את פלט המרשם הפלילי בכללותו. עפ"י החוק המעסיק רשאי לעיין בפלט רישום פלילי בלבד!!! מעסיק שידרוש מכם את פלט המרשם הפלילי בכללותו , עובר על החוק וצפוי לעונש מאסר של שנה! לצערנו, ובתוך עמנו אנו חיים, לעיתים המעסיקים מנצלים את רצון העובד להתקבל לעבודה ודורשים את פלט המרשם הפלילי בכללותו והעובד מגיש לו את הפלט, הגם שהדבר לא תקין. מעסיק שיקבל לידיו פלט רישום פלילי ויבחין בעבירה /ות שביצע המרואיין, סביר יהיה להניח, כי המרואיין/המועמד ידחק לסוף הרשימה ומועמד ללא עבר פלילי יועדף על פניו!

  נושא מכאיב נוסף, הנו התיקים הסגורים שבפלט המרשם הפלילי.

  דוגמא: שאנו נתקלים בה מידי יום ביומו במשרדנו, קשורה לתלונה (ובהרבה מהמקרים מדובר בתלונה שקרית) של שכן.

  סכסוך בין שכנים ורצון להכאיב כתוצאה מכך, מובילים לתלונה שקרית במשטרה.

  המשטרה שעסוקה במטלות רבות, מעדיפה בדר"כ, כשמדובר בעבירה קלה יחסית, לסגור את התיקים האלה מעילה של "אין עניין לציבור", במרבית המקרים אף ללא חקירת השכן עליו התלוננו.

  יוצא מכך שאותו שכן / אדם, אינו יודע שהוא מתהלך בעולם כשכתם מופיע בפלט המרשם הפלילי שלו.

  במקרים אחרים, האדם שנגדו הוגשה התלונה נחקר ואז התיק נסגר ע"י המשטרה. אותו אדם שנחקר כחשוד בבצוע עבירה, מאושר , זאת משום שהתיק נגדו נסגר.

  חברים יקרים, מדובר באושר מדומה בלבד, באשליה. הדבר ירדוף אתכם ביום מן הימים כמו את מרבית לקוחותינו.

  רבים האנשים שמנהלים את חייהם כעת על מי מנוחות, התנהלות שגרתית, ללא חשיבה על נושא המרשם/ רישום פלילי שלהם,חשיבה זו עשויה להוביל רבים מכם לבעיה רצינית בהמשך הדרך.

  נכון, כעת אתם עובדים במקום עבודה קבוע, אך בואו ותענו עבורנו על שאלה פשוטה, האם אתם חסינים מפיטורין? מה יהיה כשתצטרכו למצוא מקום עבודה חדש והמעסיק יבקש את פלט המרשם הפלילי בכללותו (זוכרים? לא חוקי !) / רישום פלילי שלכם?

  בשלב הזה, לגבי המעסיק שמראיין אתכם כעת, בדר"כ הנושא קצת מאוחר , שכן הוא צריך עובד באופן מיידי, אך עובד ללא רישום פלילי ו/או מרשם פלילי, אז תתחיל הבהלה, יתחיל הלחץ: מה אני עושה עכשיו? איך אפתור את הבעיה?

  החדשות הטובות הן, שהבעיה בהרבה מקרים פתירה, החדשות האחרות הן שלוקח זמן עד שמתקבלת החלטה בדבר חנינה או החלטה בבקשה להסיר מהרישום הפלילי את התיק משום שחלפה תקופת ההתיישנות והמחיקה, ו/או קבלת החלטה מהגורם המוסמך במשטרת ישראל למחוק את התיקים הסגורים מהפלט.

  רבים שואלים אותנו, כיצד אדע אם יש לי תיק במשטרה?

  התשובה לכך פשוטה מאוד וכך גם מה שעליכם לעשות בכדי להגיע לתשובה.

  גשו לתחנת המשטרה הקרובה למקום הימצאותכם, חפשו את רשם התחנה , הוא הגורם שינפיק לכם את פלט המרשם הפלילי תמורת סכום סמלי של כ-30 ₪.

  קוראים יקרים, אנו כאן עבורכם עם ניסיוננו רב השנים והתמחותנו בנושא, נשמח לייצגכם מול הרשויות בנושא ביטול המרשם הפלילי או מחיקת הרישום הפלילי שלכם, בכל עת, אך רצוי שלא תמתינו ותפעלו לתיקון הבעיה מבעוד מועד וכך תרוויחו ראש שקט והחשוב מכל "דף חלק ונקי" .

  קחו את גורלכם בידיכם והבטיחו את עתידכם , פנו למשרדנו בהקדם לקבלת טיפול מקצועי ומנוסה!!!


  מוזמנים לשתף את הכתבה

  לייעוץ ראשוני

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם

   לייעוץ ראשוני
   השאירו פרטים ונחזור בהקדם

    חברה מקצועית לקידום אתרים חברה מקצועית לקידום אתרים
    דילוג לתוכן