השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

  נהיגה בשכרות – שאלות נפוצות

  שאלה: מה הכמות המותרת בחוק לשתיית אלכוהול?

  תשובה: עפ"י החוק, מדובר על 240 מ"ג בליטר אוויר נשוף. עפ"י פסיקת בית המשפט המחוזי בירושלים, הכמות ממנה ירשמו דוחות משטרה על עבירת נהיגה בשיכרות הינה 290 מ"ג .

   

  שאלה: מה עונש בחוק על עבירה זו של נהיגה בשיכרות?

  תשובה: החוק קובע, בין היתר, 24 חודשי פסילה בפועל, של רישיון הנהיגה.

   

  שאלה: האם בית המשפט יכול לתת לי פסילה ארוכה יותר?

  תשובה: בהחלט כן. במידה והכמות של האלכוהול שנמצאה כה משמעותית , בית המשפט יכול להשית גם פסילה בפועל של רישיון הנהיגה לתקופות ארוכות יותר.

   

  שאלה: אם נמצאה כמות של 290 מ"ג בבדיקת הינשוף, האם אקבל דו"ח?

  תשובה: לצערנו ישנם אזורים בארץ שהמשטרה תיתן דו"ח וישנם אזורים שלא. רצוי להיאבק על ביטול הדו"ח ואף לטעון להגנה מן הצדק בבית המשפט לתעבורה.

   

  שאלה: האם אני יכול לסרב לבדיקת הנשיפון?

  תשובה: באופן תיאורתי אתה רשאי לסרב לבדיקת הנשיפון אך לא לבדיקת הינשוף! יש לשים לב כי כשהשוטר כותב את הדו"ח בעניינך ומחתימך שצוין כי סירבת לנשיפון ולא לינשוף. סירוב לבדיקת הינשוף משמעה מבחינה חוקית, כי אתה נוהג בשכרות (עבירת הסירוב לבדיקת הינשוף הינה חמורה בפני עצמה).

   

  שאלה: מה ההבדל בין בדיקת הנשיפון לבדיקת הינשוף?

  תשובה: בדיקת הנשיפון הינה מקדמית לינשוף. במידה והשוטר מקבל אינדיקציה בדבר קיומו של אלכוהול בגופך באמצעות בדיקת הנשיפון, הוא יבקשך לעבור את בדיקת הינשוף. בדיקת הנשיפון אינה קבילה בבית המשפט. בדיקת הינשוף קבילה.

   

  שאלה: השוטר לא רשם בדו"ח שהכין כי המתין 15 דקות עד לבדיקת הינשוף, מה משמעות הדבר?

  תשובה: משמעות הדבר כי השוטר לא נצמד לנהלים והבדיקה אינה אמינה ולא ניתן להסתמך עליה. במצב כזה, ישנן 2 אפשרויות או להתפשר עם התביעה ולהמיר את סעיף העבירה לנהיגה תחת השפעת אלכוהול ותקופת פסילה קצרה ביותר או להילחם על זיכוי בבית המשפט לתעבורה.

  חשוב להבין שיש להיוועץ בעו"ד המתמחה בעבירות תעבורה שילמד את התיק וידע כיצד להפעיל במקרה הספציפי.

   

  שאלה: אני נהג חדש , האם יש הבדל לעניין נהיגת בשכרות בכל הקשר לכמות האלכוהול ביני לבין נהג וותיק?

  תשובה: חד משמעית כן. מבחינה חוקית כמות האלכוהול המותרת עפ"י חוק כשמדובר בנהג חדש או נהג ציבורי הינה אפסית. המשמעות היא שלנהג צעיר אסור כלל לשתות ואז לנהוג.

   

  שאלה: נפסלתי מנהלית ל-30 יום על כך שנתפסתי נוהג בשכרות. בית המשפט לתעבורה שלל את רישיון הנהיגה שלי ל-9 חודשים. האם הכוונה היא שבפועל מדובר ב-9 חודשים פחות חודש של הפסילה המנהלית?

  תשובה: התשובה תלויה באופן ניסוח גזר הדין שניתן בעניינך. אם השופט קבע כי הפסילה היא למשך 9 חודשים בניכוי חודש הפסילה המנהלית, אזי בפועל נשארו לך עוד 8 חודשי פסילה . אם הדבר לא צוין, משמעות הדבר שתקופת הפסילה לא נוכתה ותיאלץ להמתין 9 חודשים מלאים עד לקבלת רישיון הנהיגה בחזרה.


  מוזמנים לשתף את הכתבה

  לייעוץ ראשוני

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם

   לייעוץ ראשוני

   השאירו פרטים ונחזור בהקדם

    חברה מקצועית לקידום אתרים חברה מקצועית לקידום אתרים