השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

  מעשה מגונה – עבירת מין

  החלטה עדכנית וחריגה!!!

  כנגד בחור צעיר (לקוח של משרדנו) שביצע מעשה מגונה בפומבי (הבחור חשף את איבר מינו ונגע בו), באזור הצפון, הוגש כתב אישום לבית משפט השלום בחיפה.

  במהלך ביצוע המעשה המגונה הבחינה בנאשם נערה, המשטרה הגיעה למקום האירוע ועצרה את הבחור.

  קצינת המבחן אשר טיפלה בנאשם, המליצה להרשיעו וכך גם דרשה נציגת המדינה.

  בית המשפט השלום קיבל את המלצת קצינת המבחן ועמדת המדינה , הרשיע את הנאשם בבצוע מעשה מגונה זאת למרות שמשרדנו, אשר ייצג את הנאשם, ביקש מבית המשפט הנכבד להימנע מהרשעתו בשל החשש לפיטוריו ממקום העבודה, ביטול רישיון נשק ובשל העובדה שהרשעה בעבירת מין – מעשה מגונה, תפגע קשות בעתידו של הבחור הצעיר.

  הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה

  על החלטת בית משפט השלום הוגש ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה ע"י משרדנו.

  בית המשפט המחוזי קיבל את הערעור , ביטל את פסק הדין של בית משפט השלום והורה כי הנאשם לא יורשע בדין ויועמד, בין היתר, בפיקוח שירות המבחן.

  נימוקי בית המשפט בקבלת הערעור

  1. החלטת בית משפט השלום לא נומקה דיה .
  2. המלצת קצין המבחן (תסקיר שירות המבחן) הינה בגדר המלצה בלבד כשתפקיד השופט הינו לאזן בין המלצת שירות המבחן לבין שיקולים אחרים העומדים בבסיסו של רציונאל הענישה הפלילית.
  3. הימנעות מהרשעה אפשרית בהצטברות 2 גורמים (הלכת תמר כתב): על ההרשעה לפגוע פגיעה חמורה בשיקום הנאשם וסוג העבירה מאפשר לוותר בנסיבות המקרה המסוים על ההרשעה בלי לפגוע באופן מהותי בשיקולי ענישה אחרים. והמקרה של הנאשם בתיק זה עומד בקריטריונים הללו.
  4. העבירה שבוצעה במקרה זה (מעשה מגונה בפומבי) אומנם ראויה לגינוי וסלידה אך בהתחשב בנסיבות המקרה לפיהן, בין היתר, הנאשם לא נגע בעוברות האורח וכי הפגיעה מתבטאת רק בכך שהן ראו את הנאשם חושף את איבר מינו, ניתן להוקיע את המעשה אך מבלי שהנאשם יורשע בבצוע העבירה של מעשה מגונה.
  5. איזון ראוי בין האינטרס הציבורי לבין האינטרס האישי של הנאשם מוביל למסקנה כי עלול להיווצר פער גדול מידי בין עוצמת הפגיעה של הרשעה בעבירת מין – מעשה מגונה – לבין התועלת שתצמח לחברה ולאינטרס הציבורי מקיומה של אותה הרשעה (ובמקרה הספציפי הרשעה בעבירת מין , מעשה מגונה).

  החלטת בית המשפט המחוזי בערעור

  1. ביטול גזר הדין של בית משפט השלום בחיפה.
  2. פיקוח קצין מבחן.
  3. ביצוע של"צ (שירות לתועלת הציבור)

  לסיכום, מדובר בהחלטה לא שגרתית של בית המשפט של ערעור. בתי המשפט נוהגים להרשיע בבצוע עבירה פלילית, בפרט כשעמדת שירות המבחן תומכת בכך וכשבית משפט השלום (הערכאה הראשונה) מרשיע את הנאשם.

  מדובר בהפיכה מוחלטת של החלטת בית משפט השלום, דבר שקורה לעיתים רחוקות .


  מוזמנים לשתף את הכתבה

  לייעוץ ראשוני

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם

   לייעוץ ראשוני
   השאירו פרטים ונחזור בהקדם

    חברה מקצועית לקידום אתרים חברה מקצועית לקידום אתרים
    דילוג לתוכן