השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

  המרת דו"ח תנועה באזהרה

  קיבלתי דו"ח תנועה, מה לעשות ?

  אדם שקיבל דו"ח תנועה כשהוא מבצע לכאורה עבירת תנועה, נוטה, לעתים קרובות לפנות בתחנונים לשוטר לוותר על רישומו של הדו"ח, זאת ללא הועיל. בסיומו של המפגש, נותר אותו אדם כועס ומתוסכל על כך שנרשם לו הדו"ח, וזאת למרות שנים של הקפדה על נהיגה כחוק ומיעוט דו"חות ביחס לשנות הוותק שלו כנהג. לא תמיד צריך להשלים עם דו"ח התנועה. מומלץ להתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום התעבורה מכיוון שבתנאים מסויימים, ניתן לפנות ללשכת התנועה באיזור שבו נרשם הדו"ח, בבקשה להמיר את הדו"ח באזהרה. בעבר, הייתה מדיניות יחסית מקילה בנושא זה, כאשר בסמכותו של שוטר תנועה כבר בשטח, בנתונים מסוימים, להימנע מרישום דו"ח לנהג שביצע עבירת תנועה, תוך מתן דו"ח אזהרה בלבד.

  כמו כן, עד לשנת 2010, גם נהגים שקיבלו דו"ח תנועה בגין עבירת תנועה שבוצעה לכאורה, יכלו לפנות למטה הארצי ולבקש המרה של הדו"ח באזהרה בלבד. ניתן היה לעשות כן בהיקף נרחב של עבירות תעבורה, קלות כחמורות. בעקבות בדיקות ומחקרים בארץ ובארצות הברית, הגיעה המשטרה למסקנה, כי דו"חות האזהרה אין בהם די בכדי להרתיע את כלל הנהגים, כולל אותם נהגים שקיבלו כזה. נמצא שנהגים שקיבלו לידם דו"ח אזהרה ביצעו בממוצע פי 2 עבירות תנועה מאלו שניתן להם דו"ח תנועה רגיל. אי לכך, ב- 1 באפריל 2010, שונתה מדיניות דוחו"ת האזהרה וכן הוחמרו הקריטריונים בגינם ניתן להמיר דו"ח תנועה לדו"ח אזהרה בעבר, יכל אדם לבקש המרת דו"ח לאזהרה כאשר היה בעל ותק נהיגה של 5 שנים ונקי מעבירות תעבורה בשנתיים שקדמו לבקשתו- כאמור, קריטריונים אלו הוקשחו.

  מהם התנאים להגשת בקשה עבור המרת דו"ח תנועה באזהרה?

  1. על מגיש הבקשה לקבל אחריות לביצוע העבירה. לא קיבלת אחריות לעבירה, לא תוכל ליהנות מהמרת הדו"ח לאזהרה.
  2. על הנהג המבקש המרת דו"ח תנועה לאזהרה להיות בעל וותק נהיגה של למעלה מ- 10 שנים.
  3. בנוסף, על אותו נהג להיות בעל 5 שנות נהיגה רצופות "נקיות" מעבירות תעבורה.
  4. בנוסף, לא ניתן להמיר את הדו"ח באזהרה אלא בעבירות תעבורה קלות, אשר אינן כוללות את הרשימה שלהלן:
   • כל דו"ח הזמנה לדין.
   • מעבר צומת ברמזור אדום.
   • עקיפה על קו הפרדה רציף.
   • נשיאת מטען חורג.
   • חנייה בחניית נכים.
   • שימוש בטלפון נייד תוך נהיגה.
   • אי עצירה בתמרור עצור.

  המרת דו"ח תנועה לאזהרה עם עורכת דין דנה שביט

  פועל יוצא של החמרת הקריטריונים שלהלן הוא, שהמרת דו"ח לאזהרה אינה משימה פשוטה אך מן הצד השני גם אינה בלתי אפשרית זאת הן משום צמצום רשימת עבירות התנועה שבהן ניתן לבקש להמיר דו"ח תנועה לאזהרה והן בשל הרחבת שנות הוותק והעבר התעבורתי הנקי הנדרשים לשם כך. לכן, חשוב שהבקשה להמרת הדו"ח לאזהרה, תנוסח באופן ענייני ומקצועי, על ידי עורך דין המתמחה בתחום.

  נשמח לעמוד לשירותך בבקשה להמרת דו"ח תנועה – לאזהרה בלבד! 04-6082252


  מוזמנים לשתף את הכתבה

  לייעוץ ראשוני

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם

   לייעוץ ראשוני
   השאירו פרטים ונחזור בהקדם

    חברה מקצועית לקידום אתרים חברה מקצועית לקידום אתרים
    דילוג לתוכן