השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

  ביטול דוח מהירות

  כחלק מן המלחמה בתאונות הדרכים ומגמת ההחמרה בענישה המופעלת כלפי עברייני מהירות, עושה משטרת ישראל שימוש נרחב באמצעים שונים לאכיפה מוגברת בכבישים. נהג שנתפס נוהג במהירות מופרזת צפוי לקנס כספי, נקודות חובה ואף פסילת רישיון הנהיגה. לצד אלה, לעיתים גם אמצעי האכיפה המשוכללים של המשטרה לוקים בפעולתם ושוטרי התנועה אף הם שוגים לעיתים בפעולתם, אלא שלכך עלולות להיות השלכות קשות על הנהג שנתפס. לכן דעו כי גם אם נתפסתם בעבירת מהירות – לא מדובר בגזירה משמיים שהרי באמצעות עורך דין תעבורה ניתן לפעול לביטול דוח מהירות. למידע נוסף פנו אל עורכת הדין דנה שביט. 

   

  כיצד ניתן לבטל דוח מהירות?

  דוח מהירות ניתן לבטל באמצעות הגשת ערעור עליו. ראשית, ניתן לפנות למשטרת ישראל במסגרת בקשה לביטול הדוח והקנס בתוך 30 ימים מיום שזה ניתן, ניתן לפנות למשטרה בבקשה להמיר את הקנס באזהרה בלבד (למעט בעבירת מהירות של   31-40 קמ”ש מעל המותר בנהיגה בדרך עירונית או 41-50 קמ”ש מעל המותר נהיגה בדרך לא עירונית. אשר העונש לצידה הוא ברירת משפט/קנס בסך 1,500 ₪ + 10 נקודות רישוי  שנית).

  שימו לב – מדובר בחסד שיוכל לקבל נהג שעברו התעבורתי נקי, ונתפס עתה בעבירה קלה. גם בקשה כזו יש להגיש בתוך 30 ימים מיום מתן הדוח. אפשרות שלישית הינה העברת הקנס והנקודות על שמו של אדם אחר אשר נהג בפועל בעת בצוע העבירה – קרי, מצב בו נתפס הרכב במהירות מופרזת במצלמה, אלא שמי שנהג בו בפועל בזמנים הרלוונטיים לדוח הוא אדם אחר שאינו בעל הרכב שצולם. על כן, יהא על האדם שנהג ברכב להצהיר על כך בתוך 90 ימים ממתן הדוח. דרך נוספת לביטול דוח מהירות תתאפשר במסגרת בקשה להישפט בתוך 90 ימים מיום מתן הדוח.

   

  ביטול דוח מהירות – הזדמנות יחידה לפעול כהלכה

  כדי לפעול לביטול דוח מהירות, ראשית יש לפנות לעורך דין תעבורה מנוסה, זאת משום שעורך דין תעבורה ידע באיזו דרך לפעול כתלות בנסיבות בהן ניתן כל דוח מהירות, ויפנה בכתב אל הגורם הרלוונטי בצירוף מלוא חומר הראיות בהתאם לדרישות, על מנת להימנע מדחיית הבקשה וביטול הדוח בסופו של יום. ככל שמדובר בבקשה להישפט, יש להביא בחשבון כי בנסיבות מסוימות יהא בית המשפט רשאי להורות על החמרת הענישה, כשם שיהא רשאי להורות על הקלתה או על ביטול הדוח.


  מוזמנים לשתף את הכתבה

  לייעוץ ראשוני

  השאירו פרטים ונחזור בהקדם

   לייעוץ ראשוני

   השאירו פרטים ונחזור בהקדם

    חברה מקצועית לקידום אתרים חברה מקצועית לקידום אתרים